  • LM3S1F11-IBZ50-A1
LM3S1F11-IBZ50-A1
advertisement
Manufacturer No:
LM3S1F11-IBZ50-A1
HK JDW NO:
815-LM3S1F11-IBZ50-A1
Package:
108-LFBGA
Datasheet:
LM3S1F11-IBZ50-A1
Description:
384KB 384K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Series LM3S1F11 108 Pin 50MHz 108-LFBGA
Quantity:
In Stock : 13828
Step5Bar-code shipping tag
LM3S1F11-IBZ50-A1
  • Package / Case
    108-LFBGA
  • Number of Pins
    108
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Frequency
    50MHz
  • Base Part Number
    LM3S1F11
  • Memory Size
    384kB
  • RAM Size
    48K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.235V~1.365V