  • LM385BYZ-2.5
LM385BYZ-2.5
advertisement
Manufacturer No:
LM385BYZ-2.5
HK JDW NO:
815-LM385BYZ-2.5
Package:
TO-92
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel TO-92
Quantity:
In Stock : 3529
Step5Bar-code shipping tag
LM385BYZ-2.5
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-92
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Box
  • Number of Terminations
    3
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Output Voltage
    2.5V
  • Max Output Current
    20mA
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    20mA
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Output
    2.5V