  • LM3724EM5-4.63
LM3724EM5-4.63
advertisement
Manufacturer No:
LM3724EM5-4.63
HK JDW NO:
815-LM3724EM5-4.63
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
2.5V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 2170
Step5Bar-code shipping tag
LM3724EM5-4.63
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Pin Count
    5
  • Max Output Current
    20mA
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Nominal Supply Current
    8μA
  • Power Dissipation
    320mW
  • Max Supply Current
    15μA
  • Current - Output
    20mA
  • Voltage - Threshold
    4.63V
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.54V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.72V
  • Height
    1.02mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.6mm