  • LM3722IM5-2.32/NOPB
LM3722IM5-2.32/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM3722IM5-2.32/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LM3722IM5-2.32/NOPB
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
2.5V 5 Terminals 5-Pin LM3722 Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 3915
Step5Bar-code shipping tag
LM3722IM5-2.32/NOPB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    LM3722
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Nominal Supply Current
    10μA
  • Power Dissipation
    320mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.32V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.27V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.37V
  • Threshold Voltage
    +2.32V
  • Length
    2.92mm