  • LM3711XQBP-308
LM3711XQBP-308
advertisement
Manufacturer No:
LM3711XQBP-308
HK JDW NO:
815-LM3711XQBP-308
Description:
9 Terminals 9-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 3695
Step5Bar-code shipping tag
LM3711XQBP-308
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    9
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    SEATED HGT-NOM; THRESHOLD VOLTAGE IS 3.08V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    3.08V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140 ms
  • Height Seated (Max)
    0.85mm