  • LM3490IM5-12
LM3490IM5-12
advertisement
Manufacturer No:
LM3490IM5-12
HK JDW NO:
699-LM3490IM5-12
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LM3490IM5-12
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 7945
Step5Bar-code shipping tag
LM3490IM5-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    30V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    4mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.2V @ 100mA