  • LM2904M8-13
LM2904M8-13
advertisement
Manufacturer No:
LM2904M8-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-LM2904M8-13
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
LM2904M8-13
Description:
30mA per Channel 45nA Instrumentational OP Amps 3V~26V ±1.5V~13V 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Quantity:
In Stock : 4077
Step5Bar-code shipping tag
LM2904M8-13
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Operational Amplifier
  • Number of Circuits
    2
  • Operating Supply Current
    800μA
  • Slew Rate
    0.3V/μs
  • Amplifier Type
    General Purpose
  • Current - Input Bias
    45nA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    3V~26V ±1.5V~13V
  • Output Current per Channel
    30mA
  • Input Offset Voltage (Vos)
    2.9mV
  • Bandwidth
    700 kHz