  • LM2852Y-1.2EVAL
LM2852Y-1.2EVAL
advertisement
Manufacturer No:
LM2852Y-1.2EVAL
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LM2852Y-1.2EVAL
Package:
Datasheet:
LM2852Y-1.2EVAL
Description:
BOARD EVAL LM2852Y-1.2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM2852Y-1.2EVAL
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    2.85V~5.5V
  • Current - Output
    2A
  • Voltage - Output
    1.2V
  • Frequency - Switching
    500kHz