  • LM2576D2T-3.3G
LM2576D2T-3.3G
advertisement
Manufacturer No:
LM2576D2T-3.3G
HK JDW NO:
699-LM2576D2T-3.3G
Datasheet:
LM2576D2T-3.3G
Description:
7V DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 52kHz Tube 3A TO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Quantity:
In Stock : 9871
Step5Bar-code shipping tag
LM2576D2T-3.3G
  • Supplier Device Package
    D2PAK-5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Voltage - Input (Min)
    7V
  • Output Configuration
    Positive or Negative
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Frequency - Switching
    52kHz