  • LM25088MH-2EVAL
LM25088MH-2EVAL
advertisement
Manufacturer No:
LM25088MH-2EVAL
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LM25088MH-2EVAL
Package:
Datasheet:
LM25088MH-2EVAL
Description:
BOARD EVAL FOR LM25088MH-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM25088MH-2EVAL
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input
    5.5V~36V
  • Current - Output
    7A
  • Voltage - Output
    5V
  • Frequency - Switching
    250kHz