  • LLM219R70J684MA01L
LLM219R70J684MA01L
advertisement
Manufacturer No:
LLM219R70J684MA01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LLM219R70J684MA01L
Package:
Datasheet:
Description:
680nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 16492
Step5Bar-code shipping tag
LLM219R70J684MA01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm