  • LLM215R70J224MA11K
LLM215R70J224MA11K
advertisement
Manufacturer No:
LLM215R70J224MA11K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LLM215R70J224MA11K
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
LLM 0.22μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Multi-Terminal) Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 14096
Step5Bar-code shipping tag
LLM215R70J224MA11K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LLM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (Multi-Terminal)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm