  • LLL185R71A104MA11K
LLL185R71A104MA11K
advertisement
Manufacturer No:
LLL185R71A104MA11K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LLL185R71A104MA11K
Package:
0306 (0816 Metric)
Description:
LLL 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0306 (0816 Metric)
Quantity:
In Stock : 6273
Step5Bar-code shipping tag
LLL185R71A104MA11K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    600μm
  • Length
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm
  • Thickness
    500μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0306 (0816 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LLL
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%