  • LLK215C70G225ME01L
LLK215C70G225ME01L
advertisement
Manufacturer No:
LLK215C70G225ME01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LLK215C70G225ME01L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2μF 4V Ceramic Capacitor 20% 0805
Quantity:
In Stock : 17544
Step5Bar-code shipping tag
LLK215C70G225ME01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dissipation Factor
    0.12 %
  • Height
    500μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm