  • LL3303F065QG
LL3303F065QG
advertisement
Manufacturer No:
LL3303F065QG
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-LL3303F065QG
Package:
Datasheet:
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LL3303F065QG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    LL3303
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating
    50mA
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Voltage - Rated AC
    12V
  • Body Breadth
    6 mm
  • Actuator Type
    Standard
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Contact Current(DC)-Max
    0.05A
  • Throw Configuration
    SPST
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Mechanical Life
    5,000,000 Cycles
  • Switch Type
    KEYPAD SWITCH
  • Operating Force
    65gf
  • Actuator Orientation
    Top Actuated
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .05A@12VDC
  • Outline
    6.50mm x 6.20mm
  • Contact Rating @ Voltage
    0.05A @ 12VDC
  • Switch Travel
    0.25mm
  • Actuator Height off PCB, Vertical
    3.10mm
  • Number of Switches
    1
  • Contact Bounce Time-Max
    10ms
  • Height
    3.1mm
  • Length
    6.2mm
  • Width
    6.5mm