  • LL1608-F15NK
LL1608-F15NK
advertisement
Manufacturer No:
LL1608-F15NK
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-LL1608-F15NK
Description:
LL1608-F15NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
LL1608-F15NK
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    15 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Frequency - Self Resonant
    2.4GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    450mOhm
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Inductance-Nom (L)
    0.015 µH
  • Special Feature
    MULTILAYER
  • Height Seated (Max)
    939.8μm
  • Length
    1.6002mm