  • LKQ1AF-24V-TV-8
LKQ1AF-24V-TV-8
advertisement
Manufacturer No:
LKQ1AF-24V-TV-8
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
HK JDW NO:
590-LKQ1AF-24V-TV-8
Package:
Datasheet:
LKQ1AF-24V-TV-8
Description:
Electromechanical Relay SPST-NO 8A 24VDC 2.304KOhm Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LKQ1AF-24V-TV-8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    HIGH SENSITIVITY, UL APPROVED
  • Number of Elements
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    277V
  • Max Current Rating
    8A
  • Throw Configuration
    SPST
  • Optoelectronic Device Type
    TRANSISTOR OUTPUT SSR
  • Coil Resistance
    2.304kOhm
  • Coil Current
    10.4mA
  • Coil Voltage (DC)
    24V
  • On-State Current-Max
    8A
  • Switching Current
    8A