  • LK112M17TR
LK112M17TR
advertisement
Manufacturer No:
LK112M17TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LK112M17TR
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LK112M17TR
Description:
Enable Fixed LK112 PMIC 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 78211
Step5Bar-code shipping tag
LK112M17TR
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LK112
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Output Voltage
    1.7V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.7V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    250μA
  • PSRR
    55dB (400Hz)
  • Dropout Voltage
    700mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.17V
  • Min Current Limit
    150mA
  • Input Bias Current
    175μA
  • Length
    2.9mm