  • LIF-UC120-CM36ITR50
LIF-UC120-CM36ITR50
advertisement
Manufacturer No:
LIF-UC120-CM36ITR50
Manufacturer:
Lattice Semiconductor
HK JDW NO:
477-LIF-UC120-CM36ITR50
Package:
36-VFBGA
Description:
Specialized Interface IC 36 Pin 36-VFBGA
Purchasing and Inquiry
LIF-UC120-CM36ITR50 Overview
It's a good fit for the 36-VFBGA package.The item is packaged in a Tape & Reel (TR) case.Surface Mountis the way in which this component is installed.In this case, it is appropriate for the component applied in USB.It is possible to find devices that supply 1.14V~1.26V volts.It has a total of 36pins.Currently, Surface Mountis mounting it.
LIF-UC120-CM36ITR50 Features
LIF-UC120-CM36ITR50 Applications
  • Microprocessor Controlled Analog Systems
  • Microprocessor controlled systems
  • T1/E1 Terminals
  • RGB switches
  • Channelized and Unchannelized DS3 applications
  • Compatible with 65 V DACs and ADCs such as
  • Industrial and process control systems
  • High speed data transmission line cards
  • Medical/Industrial
  • Audio/video switches
Step5Bar-code shipping tag
LIF-UC120-CM36ITR50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    36-VFBGA
  • Number of Pins
    36
  • Supplier Device Package
    36-UCBGA (2.5x2.5)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2000
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    USB
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V