  • LHL08NB332J
LHL08NB332J
advertisement
Manufacturer No:
LHL08NB332J
HK JDW NO:
782-LHL08NB332J
Datasheet:
LHL08NB332J
Step5Bar-code shipping tag
LHL08NB332J
    Select All
  • Mount
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    LH, L Type
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Radial
    1
  • Construction
    Tubular
  • Current Rating
    140mA
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    3.3mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.5Ohm Max
  • Max DC Current
    140mA
  • Frequency - Self Resonant
    850kHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Q @ Freq
    55 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    55
  • Height
    9.4996mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm