  • LGJ45B-220-2P-TL003
LGJ45B-220-2P-TL003
advertisement
Manufacturer No:
LGJ45B-220-2P-TL003
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-LGJ45B-220-2P-TL003
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
CMC 200MA 2LN 500OHM SMD AECQ200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGJ45B-220-2P-TL003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    LGJ45B
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    50%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Inductance
    22 μH
  • Impedance
    1.2kOhm
  • Current
    200mA
  • Max DC Current
    200mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1Ohm
  • Current Rating (Max)
    200mA
  • Impedance @ Frequency
    500Ohms @ 10MHz
  • Height
    2.9972mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm
  • Height (Max)
    0.118 3.00mm