  • LGA10C-00SADJJ
LGA10C-00SADJJ
advertisement
Manufacturer No:
LGA10C-00SADJJ
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-LGA10C-00SADJJ
Package:
24-PowerBLGA Module
Datasheet:
LGA10C-00SADJJ
Description:
Quantity:
In Stock : 12664
Step5Bar-code shipping tag
LGA10C-00SADJJ
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-PowerBLGA Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    1997
  • Series
    LGAC (50W)
  • Size / Dimension
    0.65Lx0.65W x 0.13 H 16.5mmx16.5mmx3.3mm
  • Feature
    Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    24
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    24
  • JESD-30 Code
    S-XXMA-X24
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Output Voltage
    5.1V
  • Voltage - Output 1
    0.59V~5.1V
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Output Power
    50W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Height Seated (Max)
    3.52mm