  • LG126Z103MAT2S1\4K
LG126Z103MAT2S1\4K
advertisement
Manufacturer No:
LG126Z103MAT2S1\4K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-LG126Z103MAT2S1\4K
Package:
0204
Datasheet:
Description:
10nF 6.3V Ceramic Capacitor 20% 0204
Step5Bar-code shipping tag
LG126Z103MAT2S1\4K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0204
  • Published
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Dielectric
    X7S
  • Number of Capacitors
    1
  • Height
    800μm
  • Length
    500μm
  • Width
    1mm