  • LFXTAL015023REEL
LFXTAL015023REEL
advertisement
Manufacturer No:
LFXTAL015023REEL
Manufacturer:
IQD Frequency Products
HK JDW NO:
408-LFXTAL015023REEL
Package:
HC-49/US
Datasheet:
LFXTAL015023REEL
Description:
Crystal 18.432MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 30pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/4H SMX SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFXTAL015023REEL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HC49/4HSMX
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.150W 11.40mmx3.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR
  • Depth
    4.9mm
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.4XB4.9XH4.3 (mm)/L0.449XB0.193XH0.169 (inch)
  • Operating Frequency
    18.432MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    30pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    500 µW
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm