  • LFR600303CID
LFR600303CID
advertisement
Manufacturer No:
LFR600303CID
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LFR600303CID
Package:
Datasheet:
LFR600303CID
Description:
Fuse Holder CLASS R FUSE BLOCK 600V 30A 3 POLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFR600303CID
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Published
    2013
  • Series
    LFR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Lug
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Depth
    166.7mm
  • Current Rating
    30A
  • Termination Style
    Box Lug
  • Voltage
    600V
  • Number of Circuits
    3
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Fuse Size
    0.563Diax2L 14.3mmx50.8mm
  • Fuseholder Type
    Block
  • Length
    107.9mm