  • LFP240F-24-RY
LFP240F-24-RY
advertisement
Manufacturer No:
LFP240F-24-RY
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LFP240F-24-RY
Package:
Datasheet:
LFP240F-24-RY
Description:
Quantity:
In Stock : 1189
Step5Bar-code shipping tag
LFP240F-24-RY
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LFP (240W)
  • Size / Dimension
    7.09Lx3.31W x 1.81 H 180.1mmx84.1mmx46.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    19
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Total Power Output-Max
    300W