  • LFL21915MTC1A027
LFL21915MTC1A027
advertisement
Manufacturer No:
LFL21915MTC1A027
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LFL21915MTC1A027
Package:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Datasheet:
LFL21915MTC1A027
Description:
Signal Conditioning CHIP MULTILAYER LC F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFL21915MTC1A027
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Frequency
    915MHz Center
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.95 (mm)/L0.079XB0.049XH0.037 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Filter Type
    Low Pass
  • Insertion Loss
    0.47dB
  • VSWR
    1.5
  • Insertion Loss (dB)
    7 dB
  • Average Input Power
    3W
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Height (Max)
    0.041 1.05mm