  • LFL21600MTC1A002
LFL21600MTC1A002
advertisement
Manufacturer No:
LFL21600MTC1A002
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LFL21600MTC1A002
Package:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Datasheet:
LFL21600MTC1A002
Description:
RF FILTER SIGNAL CONDITION 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFL21600MTC1A002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LFL
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    600MHz