  • LFC789D25CPW
LFC789D25CPW
advertisement
Manufacturer No:
LFC789D25CPW
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-LFC789D25CPW
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
LFC789D25CPW
Description:
ANALOG CIRCUIT, 1 FUNC, PDSO8
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFC789D25CPW
  • Package / Case
    8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-TSSOP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Positive Fixed and Adjustable
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Input
    9V~16V
  • Current - Supply
    2.5mA