  • LFA150F-48-SCR2
LFA150F-48-SCR2
advertisement
Manufacturer No:
LFA150F-48-SCR2
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LFA150F-48-SCR2
Package:
Datasheet:
LFA150F-48-SCR2
Description:
Quantity:
In Stock : 13367
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFA150F-48-SCR2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    LFA (150W)
  • Size / Dimension
    6.30Lx2.95W x 1.46 H 160.0mmx74.9mmx37.1mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    153.6W
  • Current - Output 1
    3.2A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    33.5mm