  • LF2020NP-392
LF2020NP-392
advertisement
Manufacturer No:
LF2020NP-392
HK JDW NO:
738-LF2020NP-392
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
LF2020NP-392
Description:
CMC 3.9MH 1A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LF2020NP-392
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    LF
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.638W 21.00mmx16.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    410mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Inductance @ Frequency
    3.9mH @ 1kHz
  • Height
    22.5044mm