  • LEP150F-24-RT
LEP150F-24-RT
advertisement
Manufacturer No:
LEP150F-24-RT
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LEP150F-24-RT
Package:
Module
Datasheet:
LEP150F-24-RT
Description:
Quantity:
In Stock : 1612
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEP150F-24-RT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    LEP (150W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx3.35W x 1.57 H 222.0mmx85.1mmx39.9mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    151.2W
  • Current - Output 1
    6.3A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    37mm