  • LEP100F-48-Z43
LEP100F-48-Z43
advertisement
Manufacturer No:
LEP100F-48-Z43
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LEP100F-48-Z43
Package:
Module
Datasheet:
LEP100F-48-Z43
Description:
Quantity:
In Stock : 9115
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEP100F-48-Z43
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    2.1A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    100.8W
  • Current - Output 1
    2.1A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    32mm
  • Length
    222mm
  • Width
    75mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LEP (100W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.95W x 1.38 H 222.0mmx74.9mmx35.1mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV