  • LEN01C009277B
LEN01C009277B
advertisement
Manufacturer No:
LEN01C009277B
HK JDW NO:
17718-LEN01C009277B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,9NO,277V
Step5Bar-code shipping tag
LEN01C009277B
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Contact Form
    9PST-NO (9 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A