  • LED25W-18-C1400-D
LED25W-18-C1400-D
advertisement
Manufacturer No:
LED25W-18-C1400-D
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-LED25W-18-C1400-D
Package:
Datasheet:
LED25W-18-C1400-D
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 6-18V 1.4A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LED25W-18-C1400-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.437lb 198.00g
  • Series
    LED-25W
  • Size / Dimension
    3.15Lx3.07W x 0.99 H 80.0mmx78.0mmx25.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    1.4A
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Voltage - Output
    6V~18V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    25.146mm