  • LEA75F-3R3-RY
LEA75F-3R3-RY
advertisement
Manufacturer No:
LEA75F-3R3-RY
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LEA75F-3R3-RY
Package:
Module
Datasheet:
LEA75F-3R3-RY
Description:
Switching Power Supplies AC/DC PS(Open frame)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEA75F-3R3-RY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2011
  • Series
    LEA (75W)
  • Size / Dimension
    8.74Lx2.17W x 1.14 H 222.0mmx55.0mmx29.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    75W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    71%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    49.5W
  • Current - Output 1
    15A
  • Height
    29mm