LE9530DETCT
LE9530DETCT
536-LE9530DETCT
TQFP
48 Terminations3.3V Telecom device2 Circuits
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
LE9530DETCT Overview
Saving board space is achieved with the TQFP package.In order to pack telecommunications equipment, Tape & Reel (TR) is used.A Surface Mount-mount is used for mounting the telecom circuit.Telecom circuit is made up of 2 circuits.Configuration of the telecom circuit shows 48 terminations.There is a voltage supply called 3.3V that it uses.The telecom circuit operates with a supply voltage of 3.3V, giving designers a great deal of freedom.To give designers much flexibility, it uses 4.38mA as the supply current.Telecommunications equipment can operate at a maximum temperature of 85°C.Supports -40°C as the minimum operating temperature.
LE9530DETCT Features
Available in the TQFP package
Operating supply voltage of 3.3V
Operating supply current of 4.38mA
LE9530DETCT Applications
There are a lot of Microchip Technology LE9530DETCT Telecom applications.
- Central office
- T1 Digital Cross Connects (DSX-1)
- Digital Cross-connect Systems (DCS)
- Private branch exchange (PBX)
- SDH Multiplexers
- SDH/SONET multiplexers
- Home Side Box
- Voice over IP/DSL
- Short/Medium Loop
- Voice over packet gateways
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
LE9530DETCT
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Microchip Technology536-MT8870DS118-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-VSC8504XKS-05256-BGA2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-VSC8479YYY244-BBGA, FCBGA2-3 Days-Add Compare
Microchip Technology536-ZL50232QCG1100-LQFP2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-LE88266DLC80-LQFP2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-MT8870DSR118-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-MT88E39ASR116-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-MT88L70ANR120-SSOP (0.209, 5.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare