  • LDW480-24
LDW480-24
advertisement
Manufacturer No:
LDW480-24
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-LDW480-24
Step5Bar-code shipping tag
LDW480-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    LDW480 (480W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx2.87W x 5.51 H 125.0mmx73.0mmx140.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, IP20, PFC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    480W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    4.2kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Voltage - Input
    187V~550VAC 1~3 Phase 250V~725VDC