  • LDK320AM15R
LDK320AM15R
advertisement
Manufacturer No:
LDK320AM15R
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LDK320AM15R
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LDK320AM15R
Description:
Enable Fixed LDK320 PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 1402
Step5Bar-code shipping tag
LDK320AM15R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LDK320
  • Current - Supply (Max)
    100μA
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 200mA
  • PSRR
    88dB ~ 48dB (120Hz ~ 10kHz)