  • LDK130PU10R
LDK130PU10R
advertisement
Manufacturer No:
LDK130PU10R
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LDK130PU10R
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
LDK130PU10R
Description:
Enable Fixed 0.4mm LDK130 PMIC 6-XFDFN
Quantity:
In Stock : 2400
Step5Bar-code shipping tag
LDK130PU10R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-XFDFN
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Base Part Number
    LDK130
  • Current - Supply (Max)
    120μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    300mA
  • Operating Supply Current
    70μA
  • Output Configuration
    Positive
  • Quiescent Current
    60μA
  • Control Features
    Enable
  • Accuracy
    2 %
  • Output Voltage 1
    1V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    1.9V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 300mA
  • PSRR
    55dB (120Hz ~ 10kHz)
  • Dropout Voltage
    100mV
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    55dB
  • Nominal Output Voltage
    1V
  • Height
    450μm
  • Length
    1.3mm
  • Width
    1.2mm