  • LDFM33PVR
LDFM33PVR
advertisement
Manufacturer No:
LDFM33PVR
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LDFM33PVR
Package:
6-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
LDFM33PVR
Description:
Enable, Power Good Fixed 0.65mm LDFM33 PMIC 6-VDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 1
Step5Bar-code shipping tag
LDFM33PVR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-VDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LDFM33
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N6
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Enable, Power Good
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
  • Current - Quiescent (Iq)
    800μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 500mA
  • PSRR
    60dB ~ 52dB (120Hz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    125mV
  • Length
    2mm
  • Width
    2mm