  • LDA50F-15
LDA50F-15
advertisement
Manufacturer No:
LDA50F-15
HK JDW NO:
165-LDA50F-15
Datasheet:
LDA50F-15
Description:
Power Supply;AC-DC;15V;3.5A;85-264VIn;Open Frame;Pnl Mnt;Embedded;53W;LDA Series
Step5Bar-code shipping tag
LDA50F-15
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LDA50F-15.
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2006
  • Series
    LDA (50W)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL
  • Operating Temperature (Max)
    60°C
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Output Current
    3.5A
  • Output Power
    52.5W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Input Voltage (Min)
    85V
  • Input Voltage (Max)
    264V
  • Current - Output 1
    3.5A
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Efficiency (Main Output)
    81%
  • Height
    26mm
  • Length
    195mm
  • Width
    55mm