  • LD6836TD/27P,125
LD6836TD/27P,125
advertisement
Manufacturer No:
LD6836TD/27P,125
HK JDW NO:
699-LD6836TD/27P,125
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LD6836TD/27P,125
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 724
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LD6836TD/27P,125
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    5-TSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Current - Supply (Max)
    250μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.7V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    100μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 300mA
  • PSRR
    55dB (1kHz)