  • LD6806TD/36H,125
LD6806TD/36H,125
advertisement
Manufacturer No:
LD6806TD/36H,125
HK JDW NO:
699-LD6806TD/36H,125
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LD6806TD/36H,125
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 3000
Step5Bar-code shipping tag
LD6806TD/36H,125
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    5-TSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.13V @ 200mA
  • PSRR
    55dB (1kHz)