  • LD56050DPU105R
LD56050DPU105R
advertisement
Manufacturer No:
LD56050DPU105R
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-LD56050DPU105R
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
LD56050DPU105R
Description:
Enable Fixed LD56050 PMIC 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 268
Step5Bar-code shipping tag
LD56050DPU105R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Base Part Number
    LD56050
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.05V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature. Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    40μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 500mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)