  • LD2982AM47R
LD2982AM47R
advertisement
Manufacturer No:
LD2982AM47R
HK JDW NO:
761-LD2982AM47R
Datasheet:
LD2982AM47R
Description:
Enable Fixed 0.95mm LD2982 PMIC 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 12338
Step5Bar-code shipping tag
LD2982AM47R
  • Current - Output
    50mA
  • Output Voltage 1
    4.7V
  • Input Voltage (Min)
    2.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.225V @ 50mA
  • PSRR
    45dB (1kHz)
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.12V
  • Output Voltage1-Max
    4.794V
  • Output Voltage1-Min
    4.606V
  • Voltage Tolerance-Max
    2.5%
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    LD2982
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    1.2mA
  • Voltage - Input (Max)
    16V