  • LD20SC223KAB1A
LD20SC223KAB1A
advertisement
Manufacturer No:
LD20SC223KAB1A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-LD20SC223KAB1A
Package:
2225
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
LD20SC223KAB1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2225
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    264.189206mg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Height
    3.3mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness
    3.3mm