  • LD203C226KAB2A
LD203C226KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD203C226KAB2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-LD203C226KAB2A
Package:
Datasheet:
Description:
22μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD203C226KAB2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    264.189206mg
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.79mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm