  • LD107C102KAB2A
LD107C102KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD107C102KAB2A
HK JDW NO:
66-LD107C102KAB2A
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
LD107C102KAB2A
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    15.989131mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.7018mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm