  • LD08JC100JAB1A
LD08JC100JAB1A
advertisement
Manufacturer No:
LD08JC100JAB1A
HK JDW NO:
66-LD08JC100JAB1A
Package:
Datasheet:
LD08JC100JAB1A
Description:
10pF Ceramic Capacitor 5%
Step5Bar-code shipping tag
LD08JC100JAB1A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    4kV
  • Depth
    2.03mm
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
    1808
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.03mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2mm
  • Thickness
    2.03mm